Sprawne działanie centrum danych uzależnione jest od jakości wykonania zasilania w energię elektryczną. Istotnym zabezpieczeniem jest wykonanie podwójnego zasilania, z dwóch różnych podstacji trafo, przełączanych automatycznie w razie awarii. Na czas krótkich okresów awarii zasilania, rzędu 5-10 minut przeliczamy odpowiedznie zasilacze bateryjne (APC, EATON, GE). W małych instalacjach montowane w szafach, w duże instalacje wymagają często wydzielonych pomieszczeń na falowniki i akumulatory. 
Dłuższy okres  pracy awaryjnej zapewnić mogą generatory elektryczne. Projektując należy zwrócić uwagę, zwłaszcza w dużych centrach danych na wykonanie awaryjnego zasilania klimatyzacji, bez której szybkiemu uszkodzeniu uległy by dane na skutek przegrzania dysków. 


Istotnym elementem instalacji zasilania awaryjnego są układy monitorujące pracę UPS-ów. Przydatną funkcjonalnością jest informowanie o stanie akumulatorów, temperaturze pomieszczenia i oczywiście elektroniczne powiadamianie o awarii zasilania.

AUTICON

 

ul. Strażacka 28

35-312 Rzeszów

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.