Macierz jako element składowania danych produkcyjnych i archiwalnych jest dziś podstawowym elementem Centrum Danych. jest równocześnie elementem newralgicznym, wymagającym najwyższego poziomu ochrony i serwisu.

Podział za względu na sposób podłączenia i obsługi 

- bezpośrednio do serwera (DAS - ang Direct Attached Storage). Rozwiązanie tanie i dość wydajne, ograniczone do jednego serwera, w przypadku udostępnienia zasobów praca ograniczana szybkością łącza sieciowego podobnie jak w NAS.

- bezpośrednio do sieci komputerowej (NAS - ang Network Attached Storage), dzięki czemu są łatwo dostępne w każdym miejscu sieci i dla heterogenicznych środowisk sewerowych. Konkurując z ruchem sieciowym, często po nie najszybszym medium nie są stosowane do rozwiązań produkcyjnych.

- poprzez wydzieloną sieć (SAN Storage Area Network), zwykle FC lub ISCSI. Rozwiązania najwyższych szybkości i dostępności, wykorzystywane dla serwerów produkcyjnych oraz jako zasoby dyskowe dla systemów wirtualnych. Wadą jest koszt związany z dodatkową strukturą sieci, zwykle opartej o przełączniki FC. Nie obciąża sieci logicznej.

Jako rozwiązania produkcyjne oraz dla środowisk wirtualnych stosujemy rozwiązania SAN renomowanych marek SUN, HP, NetApp, EMC realizujące zaawansowane funkcje synchronizacji, SnapShot czy deduplikacji.

AUTICON

 

ul. Strażacka 28

35-312 Rzeszów

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.